Marmaris Okluk Koyu Nerede?

Okluk Koyu hangi ilçede?

Cumhurbaşkanlığı Devlet Konukevi, Okluk Devlet Konukevi ya da Yazlık Saray, Muğla ilinin Marmaris ilçesindeki Okluk Koyu’nda bulunan ve Türkiye cumhurbaşkanının kullanımına tahsis edilmiş yerleşke.

Okluk Koyu Nasıl Gidilir?

Hususi aracınızla Marmaris’e geldikten sonra Marmaris – Karacasöğüt yol ayrımına girdikten 10 kilometre kadar sonra, Ayın Koyu sol tarafınızda kalacaktır. Buradan yol ayrımına Okluk Koyu denilen bölgenin güneyinden dolaşmanız gerekmektedir. Ortalama 11 kilometrelik bir yoldan sonraya bölgeye ulaşabilirsiniz.

Değirmenbükü koyu nerede?

Muğla’daki Gökova’nın en büyük koyu olan Değirmenbükü,Marmaris’e 25 kilometre uzaklıktadır. El değmemiş bir güzelliğe sahip olan Değirmenbükü, tekne turları sırasında sürekli olarak ziyaret edilmektedir.

Marmaris ilçesi hangi ile bağlı?

Marmaris, Türkiye’nin batısında yer alan Ege bölgesinde bulunan Muğla ilinin yaklaşık 89.000 nüfuslu bir ilçesidir. Marmaris ilçesi, Muğla’nın ilçelerinden batıda Datça, doğuda Köyceğiz ve kuzeydoğuda Ula ilçeleriyle komşudur ve Muğla’nın hem Ege Denizi’ne hem de Akdeniz’e kıyısı olan ilçesidir.

Marmaris’te hangi koylara gidilir?

Marmaris Koyları & Marmaris Plajları

  • Marmaris Halk Plajı
  • Uzunyalı Plajı
  • İçmeler Plajı
  • İncekum Plajı
  • Kleopatra Plajı (Sedir Adası)
  • Kızkumu Plajı
  • Kumlubük Koyu.
  • Çiftlik Koyu.

Albay koyu nerede?

Albay Koyu – Muğla, Muğla.

Akbük Koyu nerede?

Akbük Koyu (Mandalya Körfezi), Ege Denizi’nde, büyük bölümü Aydın’nın Didim ilçesi, güney kıyıları Muğla Milas sınırlarında kalan koy. Güllük Körfezi’nin kuzey kıyılarında bulunur. Geniş ve derin olan koy, 1000 metre yükseklikteki Kıran dağları’nın eteklerinde yer alır..

Değirmenbükü koyu Akyaka nasıl gidilir?

Değirmenbükü Koyu: Hem tekneyle hem de özel aracınızla gidebileceğiniz Akyaka ‘ya yakın bir diğer koy da Gökova’nın en büyük koyu Değirmenbükü. Akyaka ‘ya da Marmaris’e de yarım saat uzaklıktaki Değirmenbükü Koyu ‘na Karacasöğüt yolu üzerinden ulaşabilirsiniz, haritalarda çıkmayabiliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *