Istanbul Şirinevler Nereye Bağlı?(Çözünme)

Şirinevler, İstanbul‘un Bahçelievler ilçesine bağlı mahalle. 1964 yılında mahalle olmuştur. İlk yerleşimin Megaralıların İstanbul‘a gelişlerinden itibaren sebze ve meyve bahçesi olarak kullanılan geniş ovadır.

Şirinevler nerede kalıyor?

Şirinevler İstanbul ilinde yer almakta olup, Şirinevler Bahçelievler ilçesine bağlıdır. Şirinevler haritası konumu ise 40° 59′ 51.0036” Kuzey ve 28° 51′ 1.9980” Doğu gps koordinatlarıdır. Şirinevler bağlı olduğu Bahçelievler ilçe merkezine 2 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Çoban Çeşme nereye bağlı?

Çobançeşme Haritası Eyüp ilçesine bağlıdır. Çobançeşme haritası İstanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Çobançeşme posta kodu 34060. Çobançeşme GPS koordinatları 41° 5´ 0.0240″ ve 28° 57´ 7.9956″.

Şirinevler hangi semte yakın?

Şirinevler, İstanbul’un Bahçelievler ilçesine bağlı mahalle. 1964 yılında mahalle olmuştur. İlk yerleşimin Megaralıların İstanbul’a gelişlerinden itibaren sebze ve meyve bahçesi olarak kullanılan geniş ovadır.

Şirinevler Avrupa Yakası mı?

İstanbul’un Avrupa yakasındadır. Güneyden Bakırköy’e, batıdan Küçükçekmece’ye, kuzeyden Bağcılar’a ve doğudan Güngören’e komşudur. 1992 yılında Bakırköy’den ayrılarak ilçe olmuştur. Yüzölçümü 16.7 kilometrekaredir.

Bahçelievler hangi semtlere yakın?

Bahçelievler, Türkiye’nin İstanbul iline bağlı bir ilçe. Avrupa yakasında, güneyden Bakırköy’e, batıdan Küçükçekmece’ye, kuzeyden Bağcılar’a ve doğudan Güngören’e komşudur.

Şirinevler hangi otobüs gidiyor?

Bu Otobüs hatları Şirinevler Meydan yakınından geçiyor: 142B, 146, 147, 76D, HS2.

Istanbul Yenibosna hangi semtte?

Yenibosna, İstanbul Bahçelievler ilçesi sınırları içerisinde bir semttir. Yenibosna Spor Kulübü’ne ev sahipliği yapar. 1990 sonrası yoğun bir nüfus artışı göstermiş ve plansız büyümüştür. Batı kısmı sanayi bölgesi iken, doğusu yerleşim bölgesidir.

You might be interested:  Kuduz Aşısı Nerede Yapılır Istanbul?(Mükemmel cevap)

Beyoğlu Avrupa Yakası mı?

Beyoğlu veya eskiden Pera, İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan ilçelerinden biridir. Kuzeybatıda Şişli ve Kâğıthane, doğuda Beşiktaş ve İstanbul Boğazı, güneyde ve batıda ise Haliç ile sınırlı ilçenin yüzölçümü 8.76 km2‘dir ve 45 mahalleden oluşmaktadır.

İstanbul Silivri hangi yakada?

İstanbul ‘un Avrupa yakasında bulunan ilçenin, güneyinde Marmara Denizi, batısında Tekirdağ’a bağlı Çorlu ve Marmaraereğlisi ilçeleri, doğusunda ve kuzeyinde ise sırasıyla İstanbul ‘a bağlı Büyükçekmece ile Çatalca ilçeleri yer alıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *