Istanbul Kart Anne Kartı Nasıl Alınır?(Mükemmel cevap)

Nasıl başvuru yapılır: Anne Kart başvuruları internet üzerinden yapılabilecek. Ücretsiz ulaşım için kartlar, İstanbulkart başvuru noktalarından veya https://www.istanbulkart. istanbul/annekart adresi üzerinden online başvuru ile alınabilecek.

Annelere İETT ücretsiz kart nereden alınır?

Anne Kart başvuruları, https://www.istanbulkart. istanbul/ anne – kart web sitesinden, “Şimdi Başvur” butonunu tıklayarak “Online İşlemler” menüsünden kolayca yapılabiliyor. Ya da tercih edilen en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezlerinden de anında teslim alınabiliyor.

Ücretsiz anne kartı nedir?

0-4 yaş arası çocuğu olan anneler başvuruyu hem online hem de kart başvuru merkezlerinden yapabiliyor. Online başvurular belediyenin sitesinden yapılıyor. Daha sonra tercih edilen en yakın kart başvuru merkezlerinden alınabiliyor. Anne Kart ‘la çocuklu anneler aylık 150 ücretsiz geçiş hakkına sahip oluyor.

Anne kart nasıl aktifleştirilir?

Anne Kart başvurunuzu https://www.istanbulkart. İstanbulkart üyeliği yapmak için aşağıdaki 3 adımın izlenmesi gerekiyor;

  1. Üyelik bilgilerinin girilmesi.
  2. SMS kısa mesaj Onayı
  3. E-Mail Aktivasyonu.

Anne kartı nereden çıkartılıyor?

Anne Kartınızı dilerseniz size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezinden, dilerseniz kargo seçeneği ile adresinize teslim alabilirsiniz.

İstanbulkart satış noktaları nerelerdir?

Anonim İstanbulkart ‘ı nereden ve nasıl satın alabilirim? İstanbulkart dolum temsilcilerinden (Bireysel, Kurumsal) veya Biletmatik’lerden güncel kart bedeli karşılığında satın alabilirsiniz.

You might be interested:  Fethiye De Kışın Ne Yapılır?(EN iyi 5 ipucu)

Anne kart başvurusu yaptım ne zaman gelir?

Anne kart başvuru ücreti kaç para? Online yapılan başvurularda kartınız o hafta içerisinde PTT kargo ile belirttiğiniz adrese gönderilecek, beyaz masa merkezlerinden yaptığınız kart ise 5 -10 dakika sonra size teslim edilecektir.

Anne kartı ne demek?

İBB 0-4 yaş arası çocuğu olan annelere ücretsiz ulaşım imkanı sağlıyor. Ücretsiz ulaşım için Anne Kartınızın olması gerekiyor. 0-4 yaş (0-48 ay) aralığında çocuğu olan annelerin toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanmasını içeren rapor Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında oy birliğiyle onaylanmıştı.

Ucretsiz anne kartı nerelerde kullanılır?

Anne Kart ile şehir içi ulaşımda ücretsiz seyahat etmenin yanı sıra içerisine bakiye yüklemeleri durumunda; Beltur, BNB (bisiklet), Sosyal Tesisler, İspark, İsper, Migros, A101, Hamidiye Otomatları ve İtaksi gibi sosyal alanlarda harcama ya da ödeme işlemlerini yapılabileceği para kart olarak da kullanılabilecek.

Anne kartı baba kullanabilir mi?

Annelere özel düşünülmüş bu proje çok güzel bir proje. Önerim: Kartın anneye değil, çocuğa özel verilmesi, yani 0-4 yaş arası “Çocuk Ulaşım Kartı ” uygulamasına geçilmesi. Bu sayede çocuk babası ile seyahat ediyorsa babası, annesi ile seyahat ediyorsa annesinin kullanabilmesi sağlanmış olur.

Anne kart 150 kontör ne demek?

TC. vatandaşı olup İstanbul’da ikamet eden ve 4 yaş altı (0-48 ay arası) çocuk sahibi olan annelere ücretsiz ulaşım kartı alma hakkı tanınmıştır. Anne Kart, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından bedelsiz olarak 150 kontör ile teslim edilir.

Anne kart limiti aylık mı?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim vaatlerinden olan, 0-4 yaş arası çocuğu olan annelere ücretsiz seyahat kartı verilmesi uygulaması, 2.5 ayda 100 bin sınırına dayandı. Anne Kart başvuruları, ANNE KART BAŞVURU web sitesinden, “Şimdi Başvur” butonunu tıklayarak “Online İşlemler” menüsünden kolayca yapılabiliyor.

You might be interested:  Kanal Istanbul Kim Yapacak?(Çözünme)

Hamileler anne kart alabilir mi?

0 – 48 ay çocuğu olan anneler, bugünden itibaren Anne Kart adı altında ücretsiz İstanbulkart (150 kontör içeren) alabilecek. Kartlar İstanbulkart başvuru noktalarından veya https://www.istanbulkart. istanbul/ anne – kart adresi üzerinden online müracaat ederek alınabilecek.

Istanbul kart başvurusu nasıl yapılır?

Online başvurunuzu bireysel. istanbulkart. istanbul linkinden üyelik oluşturarak yapabilirsiniz. Dilerseniz size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezine, nüfus cüzdanı aslı ve 1 adet güncel fotoğrafınız ile başvuruda bulunabilirsiniz.

Ücretsiz otobüs kartı annelere ücretsiz mi?

ÇOCUKLU ANNELERE YÖNELİK ÜCRETSİZ İSTANBULKART UYGULAMASI BAŞLADI. 0 – 48 ay çocuğu olan anneler, Anne Kart adı altında ücretsiz İstanbulkart (150 kontör içeren) alabilecek. Kartlar İstanbulkart başvuru noktalarından veya https://www.istanbulkart. istanbul/ anne – kart adresi üzerinden online müracaat ederek alınabilecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *