Istanbul Kağıthane Hangi Yakada?(Soru)

Kâğıthane, İstanbul‘un Avrupa Yakası‘nda bir ilçesidir. Kuzeyde Sarıyer, kuzeydoğuda Beşiktaş, doğu ve güneyde Şişli, güneybatıda Beyoğlu ve batıda da Eyüpsultan ile çevrilidir. İlçenin, Kağıthane Deresi’nin sona erdiği kesimde Haliç’e kısa bir kıyısı vardır.

Istanbul Kağıthane hangi ilçeye yakın?

Kağıthane ilçe alanı, yönetsel bakımdan, kuzeyden Şişli’ye bağlı Ayazağa, güney ve güneydoğudan Şişli ilçe topraklarıyla çevrilidir. İlçe, kuzeydoğuda Beşiktaş, güneybatıda Beyoğlu, batı ve kuzeybatıda da Eyüp ilçelerine komşudur.

Kağıthane’de kaç mahalle var?

Kağıthane ilçesinde toplam 19 mahalle bulundu.

Kagithane Hangi yaka?

Kağıthane, Karadeniz’i Marmara Denizi’ne birleştiren ve Asya ile Avrupa kıtalarını birbirinden ayıran yeryüzünün önemli su yollarından olan İstanbul Boğazı’nın batısında, Avrupa yakasında bulunmaktadır.

Kağıthane ne tarafa düşüyor?

Kağıthane, Türkiye’nin kuzeybatısında Marmara Bölgesinde bulunan İstanbul ilinin yaklaşık 432.000 nüfuslu ilçesidir ve İstanbul’un Avrupa yakasındadır. Kağıthane ilçesi, İstanbul’un ilçelerinden batısında Eyüp Sultan, güneyinde Beyoğlu, kuzeyinde (ve güneyinde) Şişli ve doğusunda da Beşiktaş ilçeleriyle komşudur.

Kağıthane Semt mi ilçe mi?

Şehrin merkezi ilçelerinin ortasında Beşiktaş, Beyoğlu ve Şişli ilçeleri ile çevrili olan Kağıthane ‘de, toplamda 7 adet semt bulunmaktadır. Bu semtler; Çağlayan, Çeliktepe, Gültepe, Gürsel, Hamidiye, Seyrantepe ve Şirintepe semtleridir.

Kağıthane nin nüfusu ne kadar?

Kağıthane nüfusu 2020 yılına göre 442.415. Bu nüfus, 223.447 erkek ve 218.968 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %50,51 erkek, %49,49 kadındır.

You might be interested:  Atatürk Istanbul Harp Akademisinden Hangi Rütbeyle Mezun Olmuştur?(Çözünme)

Güngören’de kaç mahalle var?

11 mahalleden oluşmaktadır. Bu mahalleler, Abdurrahman Nafiz Gürman, Akıncılar, Gençosman, Güneştepe, Merkez, Güven, Haznedar, Mareşal Çakmak, Mehmet Nezihi Özmen, Sanayi ve Tozkoparan mahalleleridir. Güngören ilçesi, adını, Bakırköy’ün Mahmutbey bucağına bağlı bir köy olan Güngören ‘den almıştır.

Çeliktepe hangi belediyeye bağlı?

Çeliktepe, İstanbul, Kağıthane İlçesi’nde yer alan mahalle. Emniyet Evleri, Sanayi, Seyrantepe, Harmantepe, Telsizler, Gültepe, Ortabayır ve Şişli’ye bağlı Esentepe ile çevrilidir.

Kağıthane posta kodu nedir?

İstanbul Kâğıthane ilçesinin posta kodu 34413’tür.

Kağıthane kaç km kare?

Kağıthane ilçe toprakları toplam 16 km2’lik bir alan kaplamaktadır.

Kağıthaneye hangi otobüs gider?

Otobüs ile Kağıthane’ye gidebileceğiniz İETT hatları; 62, 65A, 48, 48H, 48N, 48S, 49, 49B, 65A, 65G, 41ST, 63, 27SE, 27E, 2T hatlarıdır.

Telsizler Mahallesi nereye bağlı?

Telsizler Mahallesi 41.077831 enlem ve 28.997833 boylamda yer almaktadır. Semt/ Mahalle olarak Telsizler Mh. ve Kağıthane ilçesine bağlıdır. Telsizler Mahallesi haritası Istanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Telsizler Mahallesi GPS koordinatları 41° 4´ 40.1916″ ve 28° 59´ 52.1988″.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *