Istanbul Istiklal Caddesi Nerede?(EN iyi 5 ipucu)

Istanbul’da İstiklal Caddesi hangi semtte?

Taksim, İstanbul ilinin Beyoğlu ilçesinde yer alan ve İstanbul ‘un turistik alanları içerisinde bulunan, Cumhuriyet döneminde meydan haline getirilen bir alandır. İstiklal caddesi ise, yine Beyoğlu ‘nda bulunan ve bir tünel ile Taksim ‘e bağlanan Türkiye’nin en ünlü caddelerinden bir tanesidir.

İstiklal Caddesi hangi Mahalle?

Semt/ Mahalle olarak Tomtom Mh. ve Beyoğlu ilçesine bağlıdır. İstiklal Caddesi haritası İstanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. İstiklal Caddesi posta kodu 34400. İstiklal Caddesi GPS koordinatları 41° 1´ 53.7348″ ve 28° 58´ 33.7440″.

Istiklal caddesinde ne var?

İstiklal caddesi boyunca, fantastik Madame Tussauds Balmumu Müzesi, Hüseyin Ağa Camii, Sent Antuan Katolik Kilisesi, Pera Müzesi, Çiçek Pasajı ve Fransız Sokağı gibi popüler mekanları ziyaret edebilirsiniz. Akşam yeme içme ve eğlencesi için de Nevizade veya Asmalimescit’e uğrayabilirsiniz.

İstiklal Caddesi hangi ilçeye bağlı?

Paralelinde uzanan Tarlabaşı Bulvarıyla beraber Beyoğlu ilçesinin ana eksenini oluşturur. Ortalama olarak 74 metre yükseklikte yer alan İstiklal Caddesi idari olarak 9 ayrı mahalleyi kapsar.

Istiklal caddesine metro ile nasıl gidilir?

Taksim -Hacıosman metrosu ile de ulaşabilirsiniz. Metrobüs ile Mecidiyeköy durağında inerek Taksim -Hacıosman metrosuna aktarma yapabilirsiniz. Ayrıca Bağcılar-Kabataş tramvay hattının Kabataş durağında inip füniküler hattıyla da İstiklal Caddesi ‘ne gidebilirsiniz.

You might be interested:  Ankara Otogardan Çankaya'ya Nasıl Gidilir?(Çözülmüş)

Istanbul Taksim Meydanı hangi semtte?

Taksim Meydanı, İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde yer alan ve İstanbul kentinin en ünlü noktalarından biri olan meydan. Çevresindeki lokanta, mağaza, otel, eğlence ve kültür yerleriyle İstanbul’un en büyük turistik çekim merkezinden biridir.

Istiklal Caddesi nereye gidilir?

Tünel’den Taksim ‘e: İstiklal Caddesi ‘nde Gezilecek Yerler

 • Tünel.
 • Suriye Pasajı
 • Parole.
 • Mandabatmaz Türk Kahvesi (Kuruluş 1967)
 • Rejans Rus Lokantası
 • J’adore Chocolatier.
 • San Antuan Kilisesi.
 • Yapı Kredi Kültür Merkezi.

Istiklal caddesinde dükkan kiraları ne kadar?

İstiklal Caddesi üzerinde 1. Bölgenin Taksim Meydan ile Ağa Cami arasında kalan ve yaklaşık 100m2 kadar olan dükkanlarda m2 kira bedeli 1.200-1.500tl arasındadır. Bu bölgede bulunan daha büyük m2’ye sahip dükkanlarda m2 fiyatı 1.000TL’nin altına kadar düşebilmektedir.

Istiklal caddesinde günde kaç kişi geçiyor?

Mağazaları farklı. İstiklal Caddesi yaya trafiğinin en yoğun olduğu alışveriş caddesi. Günlük trafik 126 bin kişi. Hafta sonları insan trafiği 261 bine yükseliyor.

Taksim neden kapatıldı?

İstanbul Sözleşmesi’nin fesih kararını protesto edenler Taksim Meydanı’nda toplanma kararı alırken, eylemler öncesinde meydana girişler polis barikatlarıyla kapatıldı. İstanbul Valiliği tarafından alınan karar doğrultusunda Taksim Meydanı’na giriş ve çıkışlar kapatıldı.

Istiklal Caddesi araç trafiğine ne zaman kapatıldı?

Taksim Meydanı ile Tünel arasında uzanan İstiklal Caddesi, 1.400 metre uzunluğunda ve orta noktası 50. Yıl Anıtı’nın bulunduğu Galatasaray Meydanı kabul ediliyor. 1990’dan beri trafiğe kapalı olan cadde neredeyse günün her saati kalabalık ve gelenlerin profili değişse de canlılığını koruyor.

Istiklal caddesi ne zaman yapıldı?

1628’de St. İstiklal Caddesi 17. yüzyılda Galata Kulesi’nden Galata Sarayı Kışla Mektebi’ne kadar olan güzergâhtır. Bu dönemde Terra Sainte Kilisesi, Fransisken Kilisesi gibi yapılar, cadde üzerinde yer almaktadır. 18. yüzyılda cadde gelişmeye devam etmiştir.

You might be interested:  Istanbul Iş Mahkemeleri Nerede?(Doğru cevap)

Istiklal Caddesi nerede ne yenir?

Taksim ‘de Nerede Yemek Yenir? En İyi 12 Mekan

 • Cezayir İstanbul.
 • Leb-i Derya.
 • Mikla Restaurant.
 • Fıccın Restoran.
 • Tarihi Pano Şaraphanesi.
 • Eleos.
 • Yirmibir Kebap.
 • Asmalı Cavit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *