Istanbul Güngören Hangi Yakada?(En iyi çözüm)

İstanbul‘un Avrupa yakasındadır. Güneyde Bakırköy ve Bahçelievler, batıda Bağcılar, kuzeyde Esenler ve Bayrampaşa, doğuda ise Eyüp ile komşudur.

Istanbul Güngören hangi semtte?

Güngören, İstanbul’un bir ilçesidir. İlin batı yarısında Çatalca Yarımadası’nda yer alır; Türkiye’nin 7 km kare alanı ile yüzölçümü bakımından en küçük ilçesidir. 3 Haziran 1992’de ilçe olan Güngören, doğuda Zeytinburnu, Esenler güneyde Bakırköy, batıda Bahçelievler ilçelerine komşudur.

Güngören kaç m2?

AA muhabirinin TÜİK ve Harita Genel Müdürlüğü verilerinden derlediği bilgilere göre, 5 bin 461 kilometrekarelik kentin yüzölçümü bakımından en büyük ilçesi 1142 kilometrekare ile Çatalca, en küçük ilçesi ise 7 kilometrekarelik alanıyla Güngören.

Güngören ne zaman ilçe oldu?

Belediye Şube Müdürlüğü, 1 Kasım 1992 tarihine kadar hizmet vererek,yine aynı tarihte yürürlüğe giren 3806 sayılı 13 İlçe ve 2 İl Kurulması Hakkındaki Kanun gereğince Bakırköy İlçesinden ayrılarak, Güngören adıyla yeni bir İlçe kurulmuş 26.08.1992 tarihinde faaliyete geçmiştir.

Güngören ismini nereden almıştır?

Vidos Köyü ismi ise, 1935–36 yıllarına kadar devam etmiş, bu tarihten sonra Rumca isimlerin değiştirilmesi yönündeki karar uyarınca Güngören adını alır. “En tatlı bamya” Vidos Çayırı denen ve cami kadrosundaki kişilere tahsis edilen arazinin siyah toprağı ve tatlı suyu, burada ekilen bamyayı dillere destan hale

Istanbul Güngören hangi semtlere yakın?

Güneyde Bakırköy ve Bahçelievler, batıda Bağcılar, kuzeyde Esenler ve Bayrampaşa, doğuda ise Eyüp ile komşudur. Güngören ilçesi, 3 Haziran 1992’de yürürlüğe giren 3806 sayılı yasayla kurulmuştur. 11 mahalleden oluşmaktadır.

You might be interested:  Merkez Ankara Sahibi Kim?(Çözülmüş)

Istanbul Güngören hangi adliye?

Bakırköy Adliyesi: Bakırköy, Bahçelievler, Bağcılar, Esenler, Güngören ve Zeytinburnu olmak üzere 6 ilçeye hizmet vermektedir.

1 dönüm kaç metre kare?

1 dekar diğer yani 1 dönüm 1000 metrekareye eşittir; 1 hektar ise 10.000 metrekareye eşittir. Alanı 100 metrekare olan alan ölçüsüne de AR deniyor. Bu hesaplamaya göre1 hektar aynı zamanda 10 dönüme eşit oluyor.

Güngören nasıl bir yerdir?

7 km2 yüzölçümüyle istanbul’un en küçük ama 306 bin nüfusuyla km2 başına en çok insanın ikamet ettiği en kalabalık 2.ilçesidir(1.gaziosmanpaşa), e5 tarafındaki tozkoparan,nesih özmen ve nafiz gürman mahalleleri nispeten daha nezihtir bir çok tekstil kuruluşuna ve yüksek katlı apartmanlara ev sahipliği yapar, merkez ve

Güngören bakırköyden ne zaman ayrıldı?

1992’de Bağcılar, Bahçelievler ve Güngören ( Esenler 1994’te Bağcılar ve Güngören ilçelerinin bazı mahallelerinden oluşmuştur) Bakırköy’den; Avcılar ise Küçükçekmece’den ayrılarak ilçe olmuştur. İstanbul’un gelişmiş ve eski ilçelerinden biridir.

Bahçelievler bakırköyden ne zaman ayrıldı?

Bahçelievler, Türkiye’nin İstanbul iline bağlı bir ilçe. Avrupa yakasında, güneyden Bakırköy ‘e, batıdan Küçükçekmece’ye, kuzeyden Bağcılar’a ve doğudan Güngören ‘e komşudur. 1992’de Bakırköy’den ayrılarak ilçe olmuştur.

Istanbul Güngören nüfusu ne kadar?

Güngören nüfusu 2020 yılına göre 280.299. Bu nüfus, 141.446 erkek ve 138.853 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %50,46 erkek, %49,54 kadındır.

Güngören’e metro gidiyor mu?

Bu Metro hatları Güngören yakınından geçiyor: M1A, M1B.

Güngören Spor Kompleksi neler var?

Güngören Spor Kompleksi içinde 2 bin 342 kişilik stadyum, basketbol, voleybol ve hentbol müsabakalarına uygun 1,818 kişilik spor salonu, 8 kulvardan oluşan 395 seyirci kapasiteli olimpik yüzme havuzu ile karate, tekvando, kick boks, fitness, güreş, squash branşlarının yapılabileceği çok amaçlı antrenman salonları

Güngörene hangi otobüs gider?

GÜNGÖREN DURAĞI

  • 92B YENİ MAHALLE METRO / ATEŞTUĞLA – AKSARAY. Hattın detayına git.
  • 92C HAZNEDAR – EMİNÖNÜ Hattın detayına git.
  • 92M BAĞCILAR DEVLET HASTANESİ – MECİDİYEKÖY. Hattın detayına git.
  • 98G GİYİMKENT / TURGUTREİS – BAKIRKÖY. Hattın detayına git.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *