Istanbul Da Hangi Adaya Gitmeli?(Soru)

İstanbul Adalar’ın en gözdeleri; Büyükada, Heybeliada, Kınalıada ve Burgazada’dır. Özellikle hafta sonunu trafik çilesinden uzak, dolu dolu geçirmek istiyorsanız Adalar tam size göre. Bizim tavsiyemiz, bu gezi için erken yola çıkmanız ve bütün bir gününüzü adalar gezisi için ayırmanız olacaktır.

Istanbulda hangi ada daha guzel?

İstanbul ‘a Yakın En Güzel Adalar Listesi

 • 1 Avşa Adası
 • 2 Marmara Adası
 • 3 Prens Adaları 3.1 1- Kınalıada. 3.2 2- Burgazada. 3.3 3- Heybeliada. 3.4 4- Büyükada. 3.5 5- Sedef Adası

Sevgili ile adada neler yapılır?

Adalar’da neler yapabilir, nereleri gezip görebilirsiniz sizin için derledik.

 1. Aya Yorgi Kilisesi’ni ziyaret edin.
 2. Yücetepe Kır Gazinosu’nda soluklanın.
 3. 3. Sait Faik Abasıyanık Müzesi’ni gezin.
 4. Rum Ortodoks Ruhban Okulu’na gidin.
 5. Kalpazankaya’ya gidin.
 6. Hızır İlyas Tepesi’ne çıkın.
 7. 7. Adakule’yi görün.

Istanbul Adalar hangisi?

İstanbul ‘un Adalar ilçesi, Prens Adaları ya da Kızıl Adalar olarak bilinen büyüklü küçüklü 9 ada (Büyükada, Heybeliada, Kınalıada, Burgazada, Sedef Adası, Yassıada, Sivriada, Kaşık Adası, Tavşan Adası) ve Vordonos Adası’nın oluşturduğu ada takımına sahip.

Adaya giderken yanımıza ne almalıyız?

Şapka, güneş gözlüğü ve kremi. Adalar ‘ın tepelerinde seyir keyfi için ince bir hırka. En rahat ayakkabılarınız. Vapurdan martıları beslemek için birkaç adet susamlı simit ya da çizi.

You might be interested:  Ankara Sağlık Bakanlığı Nerede?(Soru)

En temiz deniz hangi adada?

Heybeliada’nın denizinin en temiz olduğu koylardan bir tanesi ki bu yüzden pek çok tekne gün içinde bu koya gelir, demirler ve de gün boyu denizin keyfini çıkarırlar. Giriş Ücreti: Giriş ücreti yok ama şemsiye, şezlong, duş ve WC ücrete tabi. Ulaşım: Ada ‘ya inince tabelaları takip ederek koya ulaşabilirsiniz.

En güzel Prens Adası hangisi?

Büyükada (Prinkipo) Büyükada, Rumca adıyla Prinkipo; Prens Adalarının en büyüğü ve en güzelidir. Birçok insanın ziyaret ederek gezip gördüğü tek ada budur ve en gözde yazlık mekanlardan biridir. 5,4 km2’lik yüzölçümüyle Büyükada, diğer üç ana adanın toplamından daha büyüktür.

Istanbul büyük adaya nasil gidilir?

Büyükada İstanbul ‘daki Kadıköy, Maltepe, Bostancı, Beşiktaş ve Kabataş gibi semtlere bir vapur, motor veya deniz otobüsü mesafesindedir. Hatta Büyükada’ya Avcılar ve Yeşilköy’den bile vapur ile ulaşılabilmektedir.

Büyük adaya ne zaman gidilir?

Büyükada ‘ya dilediğiniz takdirde yılın her günü gidebilirsiniz. Özellikle İstanbullular için Büyükada hem pratik hem yakın bir kaçış noktasıdır. Ancak fırtınalı bir günde adaya gitmeniz veya gitseniz bile adadan dönmeniz pek mümkün olmayabilir, bu da bir gün daha adada konaklamak için bahaneniz olur.

Büyükada’da nereler gezilir?

Büyükada Gezilecek Yerler, Yapılacak Şeyler Listesi

 • ADA VAPURUNDA ÇAY KEYFİ
 • TARİHİ PRİNKİPO DONDURMACISI.
 • ADADA BİSİKLETLE KÜÇÜK TUR GEZİSİ
 • ADA VE FAYTONLAR.
 • BÜYÜKADA DİLBURNU MESİRE ALANI.
 • BÜYÜKADA AYA YORGİ KİLİSESİ
 • YÜCETEPE KIR GAZİNOSU.
 • BÜYÜKADA ÇARŞISINDA KÖFTE & PİYAZ.

Adalar sırayla hangileri?

İstanbul’un 9 Adası 9 ada sırası ile şu şekildedir; Büyükada (Prinkipo), Heybeliada (Halkis/Halki), Burgazada (Antigone/Antigoni), Kınalıada (Proti), Sedefadası (Terevinthos/Terebintos), Kaşık Adası (Pita), Tavşan Adası (Neandros), Yassıada (Plati), Sivriada (Ohia/Oksiya).

En uzak ada hangisi istanbul?

Bu adalar, çevredeki Sedefadası, Tavşanadası, Yassıada, Sivriada ve Kınalıada’dan daha yüksektir. Adalar ‘ın İstanbul ‘a uzaklıkları, en yakın Kınalıada, en uzak Tavşanadası olmak üzere 7 deniz miliyle 13,5 deniz mili (25 km) arasında değişir.

You might be interested:  Ankara Ulus Hangi Ilçede?(Doğru cevap)

Hangi ada daha büyük?

Boyu en uzun ada, Büyükada (5200 metre), eni en geniş ada ise Heybeliada (2000 metre) dır.

Adalarda kışın ne yapılır?

Gündüz denize karşı sıcak bir çay ya da kahve içebilir gece ise mehtabın tadını çıkarabilirsiniz. Çam ve deniz kokusunun birleştiği bir havada, bisiklet ya da fayton turu yapabilirsiniz. Müze evleri ve kiliseleri ziyaret edebilirsiniz. Balık tutabilirsiniz.

Sonbaharda adalara gidilir mi?

Sonbaharda kalabalığının iyice azaldığı adalarda, gönlünüzce dolaşmanın keyfini çıkarmak daha rahat oluyor. Ormanların sakinliği, denizin dalgalanması, kuş seslerini duymak huzuru yakalamak için en ideal zamandan biri sonbahar olarak biliniyor. Eylül-Ekim ayı ise müzeleri ve ara sokakları gezmenin tam zamanı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *