Istanbul Büyükada Ya Nasıl Gidilir?

Vapur ve tekneler ile Büyükada’ya gidiş; Eminönü’nden yaklaşık 1 saat 15 dakika, Kabataş’tan 1 saat 30 dakika, Beşiktaş’tan 1 saat 45 dakika, Bostancı ve Kartal’dan ise 25-30 dakika sürüyor. Motorlu tekneler şehir hatları vapurlarına göre biraz daha hızlı gidiyor ve adalara 10-15 dakika kadar daha önce varıyor.

Büyükada vapurları nereden kalkıyor?

Büyükada ‘ya şehir hatları vapuru ya da yolcu motorları ve teknelerle gidilmektedir. Büyükada ‘ya vapurlar Eminönü, Beşiktaş, Kabataş, Kadıköy ve Bostancı iskelelerinden kalkmaktadır.

Büyükada’ya nerelerden gidilir?

Büyükada İstanbul’daki Kadıköy, Maltepe, Bostancı, Beşiktaş ve Kabataş gibi semtlere bir vapur, motor veya deniz otobüsü mesafesindedir. Hatta Büyükada ‘ya Avcılar ve Yeşilköy’den bile vapur ile ulaşılabilmektedir.

Büyükada’ya araçla nasıl gidilir?

Büyükada’ya araba ile ulaşmak mümkün değildir. Büyükada ‘ya gidilecek ilçeler şu şekildedir; Bostancı: İstanbul’un Bostancı mahallesinden direkt olarak Büyükada ‘ya ulaşım sağlamak mümkün. Bostancı sahilinde ki Mavi Marmara firması ile Büyükada ‘ya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Anadolu yakasından Büyükada’ya nasıl gidilir?

1 – Eminönü – Kadıköy – Adalar Şehir Hatları Vapuru ile Büyükada’ya Ulaşım. Kadıköy’den Büyükada ‘ya ulaşımın birinci yöntemi Kadıköy Sahili’ndeki Beşiktaş – Adalar İskelesi’nden geçen Eminönü – Kadıköy – Adalar Şehir Hatları Vapuru’na binmektir.

You might be interested:  Bodrum Da En Güzel Deniz Nerede?(Çözüm bulundu)

Istanbul adalarına nasıl gidilir?

Adalar ‘a ulaşım söz konusu olduğunda, tek ulaşım seçeneği denizyolu ile ulaşımdır. İstanbul içi toplu taşıma araçlarını kullanarak; Kadıköy, Eminönü ve Bostancı vapur iskelelerine aktarma yaptıktan sonra, Adalar vapur seferlerini kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Eminönü den adalara nasıl gidilir?

1 – Eminönü – Kadıköy – Adalar Şehir Hatları Vapuru ile Büyükada’ya Ulaşım. Eminönü ‘nden Büyükada’ya ulaşımın birinci yöntemi Kadıköy Sahili’ndeki Beşiktaş – Adalar İskelesi’nden geçen Eminönü – Kadıköy – Adalar Şehir Hatları Vapuru’na binmektir.

Adalar vapuru nereden kalkıyor 2021?

Büyükada, Heybeliada, Kınalıada, Burgazada ve Sedef Adası’na karşılıklı her gün Kadıköy, Bostancı, Beşiktaş ve Kabataş’tan sefer düzenleyen firma 2021 tarifesine geçiş yaptı. Firma, geçtiğimiz yıllarda Kabataş İskelesi’nin tadilatı nedeniyle bu hat üzerinden seferlerini Eminönü İskelesi’nden gerçekleştirmişti.

Büyükada’ya nasıl gidiliyor?

Büyükada ‘ya malum deniz yolu ile gidiliyor ve farklı alternatifler mevcut. Bunlardan birisi şehir hatları vapurları, diğeri ise yolcu motorları ve motorlu tekneler. Ayrıca adalarda bulunan beachlerin de yaz aylarında, rezervasyonlu müşterilerine Bostancı ve Kartal’dan özel tekneler ile ring seferleri bulunuyor.

Büyük adaya gidiş kaç para?

Kartal’dan Büyükada ve Heybeliada’ya sefer düzenleyen Prenstur firması yolcu taşımacılığını 6 yaş üzeri kişi başı 14 TL olarak belirlenirken, seferlerde akbil kullanılabiliyor. Akbil ile geçişler kişi başı 10 TL olarak ücretlendiriliyor.

Adaya arabayla gidilir mi?

Denizyolu ile ulaşımın sağlandığı Adalar bölgesinde belediye resmi araçlar hariç araç kullanımı da yasaktır, bölgede ulaşım bisikletler ve akülü motorlarla sağlanır. İstanbul Beşiktaş’tan Kabataş’tan Eminönü’nden Anadolu Yakası’nda ise Bostancı ve Kadıköy’den vapurlarla Adalar bölgesine ulaşmak mümkündür.

Büyükadaya arabalı vapur var mı?

Adalara arabalı vapur seferi düzenlenmemektedir. Otomobil veya motorsiklet ile gitme imkanı bulunmamaktadır. Sadece bisikletinizi götürmeniz mümkündür. Vapurlarda bisiklet için ücret alınmamaktadır.

You might be interested:  Ankara Tren Garı Nerede?(En iyi çözüm)

Adalara gidiş bileti ne kadar?

Şehir Hatları Adalar Hattı’nda tam ücret tarifesi 5,20 liradan 10 liraya, indirimli öğretmen tarifesi 2,10 liradan 7 liraya, öğrenci tarifesi ise 1,20 liradan 5 liraya yükseldi. Adalar ‘da aylık abonman kartta ise tek yön tarifesi 3 basımdan 4’e çıkarıldı.

Adalar Turu nereden kalkıyor?

İstanbul Beşiktaş, Kabataş, Eminönü ve Anadolu yakasından Bostancı ve Kadıköy üzerinden vapur seferleri ile Adalar bölgesine ulaşmak mümkündür. Beşiktaş üzerinden Adalar seferi yapan vapur 07.30’da başlamaktadır. Sıra ile Kınalıada, Burgazada, Heybeliada’ya uğrar. En son Büyükada’ya ulaşır.

Anadolu yakasından Adalar’a nasıl gidilir?

Adalar’a tek ulaşım şekli denizyoludur. Adalar’a ulaşım sağlamak için Anadolu yakasından Bostancı, Kadıköy, Avrupa yakasından Eminönü, Kabataş ve Beşiktaş üzerinden Adalar vapurlarına binilerek Adalar’a ulaşım sağlanmaktadır.

Kartal Adalar vapuru nereden kalkıyor?

Kartal merkezden Adalar ‘a gitmek Kartal – Adalar iskelesinde Büyükada vapuru, Büyükada’da bulunan Kartal iskelesine gitmektedir. Kartal iskelesi, Büyükada sahilinde Şehir Hatları iskelesinin yanındadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *