Istanbul Başakşehir Hangi Yakada?

Başakşehir, Türkiye’nin kuzeybatısındaki Marmara Bölgesinde bulunan İstanbul ilinin yaklaşık 342 bin nüfuslu ilçesidir ve İstanbul‘un Avrupa yakasındadır.

İstanbul Başakşehir hangi semtlere yakın?

Başakşehir, İstanbul ‘un bir ilçesidir. 2008 yılında Küçükçekmece, Esenler ve Büyükçekmece ilçelerinden ayrılarak ilçe yapılmıştır. Başakşehir, kuzeyde Arnavutköy, kuzeydoğuda Sultangazi ve Eyüpsultan, doğuda Esenler, güneyde Bağcılar, Küçükçekmece ve Avcılar ile batıda Esenyurt ilçeleriyle çevrilidir.

Ikitelli avrupa mı anadolu mu?

İkitelli semti İstanbul ‘un Anadolu yakasında yer almaktadır.

Başakşehir İstanbul nasıl bir yer?

Başakşehir, İstanbul ‘un 39 ilçesinden birisidir. Bahçeşehir Başakşehirin en fazla nüfusa sahip bölgesi olup modern yaşam standartlarında geliştirilmiş bir bölgedir. Sınırları içinde 26.000 m²’lik Türkiye’nin en büyük yapay göletini barındırmaktadır. Mevcut 380.000 kişilik nüfusun 2019’te 800.000 olması beklenmektedir.

Bahçeşehir nereye yakındır?

Bahçeşehir İstanbul ilinde yer almakta olup, Bahçeşehir Başakşehir ilçesine bağlıdır. Bahçeşehir haritası konumu ise 41° 3′ 45.2484” Kuzey ve 28° 40′ 54.1956” Doğu gps koordinatlarıdır. Bahçeşehir bağlı olduğu Başakşehir ilçe merkezine 12 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Başakşehir semti ne zaman kuruldu?

Başakşehir Belediyesi, 2008 yılında 5747 sayılı kanun ile kuruldu. Başakşehir ilçesi, Küçükçekmece ve Esenler’den ayrılan mahalleler ile Bahçeşehir Belde Belediyesi’nin birleştirilmesiyle oluşturuldu.

Başakşehir Avrupa’da mı Anadoluda mı?

Başakşehir, Türkiye’nin kuzeybatısındaki Marmara Bölgesinde bulunan İstanbul ilinin yaklaşık 342 bin nüfuslu ilçesidir ve İstanbul’un Avrupa yakasındadır.

You might be interested:  Istanbul Il Sağlık Müdürlüğü Nerede?(Doğru cevap)

Fatih İstanbul hangi yakada?

Fatih, Türkiye’nin kuzeybatısında Marmara bölgesinde bulunan İstanbul ilinin yaklaşık 419.000 nüfuslu ilçesidir ve İstanbul ‘un Avrupa yakasındadır.

Bahçeşehir nüfusu ne kadar?

BAHÇEŞEHİR 1. KISIM mahallesinin Nüfusu Toplam 32.724 tır. Bu nüfusun 15.766’si Erkek, 16.958’si Kadındır.

Başakşehir’in kaç mahallesi var?

Altınşehir, Bahçeşehir 1. ve 2. kısım, Başak, Başakşehir, Güvercintepe, Kayabaşı, Şahintepe, Şamlar ve Ziya Gökalp olmak üzere 10 mahallesi olan Başakşehir ilçesinde nüfus 2017’de 26 bin 919 kişi artış gösterdi.

Istanbul Başakşehir posta kodu nedir?

Avrupa Yakasındaki İlçeler: Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kağıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Şişli, Sultangazi, Zeytinburnu olmak üzere toplam 24 tane ilçeye

İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi hangi semtte?

Bahçeşehir Üniversitesi 41.042377 enlem ve 29.008623 boylamda yer almaktadır. Semt /Mahalle olarak Yıldız Mh. ve Beşiktaş ilçesine bağlıdır. Bahçeşehir Üniversitesi haritası Istanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir.

İstanbul anadolu yakasında hangi ilçeler var?

İlçeler

  • Adalar.
  • Ataşehir.
  • Beykoz.
  • Çekmeköy.
  • Kadıköy.
  • Kartal.
  • Maltepe.
  • Pendik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *