Fethiye Belediye Başkanı Hangi Partiden?(Doğru cevap)

Fethiye

Adaylık
Kıs. Aday
CHP Alim Karaca
AK PARTİ Muhittin Kayabaş
İYİ Parti Nagihan Bulut

11

2009 da iktidarda kim vardı?

Türkiye Hükûmeti veya II. Erdoğan Hükûmeti, (29 Ağustos 2007 – 6 Temmuz 2011) olarak da isimlendirilen hükûmettir.

AK Parti 2002 de yüzde kaç oy aldı?

Oyların yüzde 34,3’ünü alarak kazandığı 363 milletvekilliği ile tek başına iktidar olan AK Parti, TBMM’nin üyelik sayısının yaklaşık yüzde 66’sını alarak liste usulü çoğunluk sisteminin uygulandığı 1950’li yıllardan sonra TBMM’deki en büyük temsil gücünü elde eden siyasi parti oldu.

Muğla Ege mi akdeniz mi?

Muğla, Türkiye’nin bir ili ve en kalabalık yirmi dördüncü şehri. 2020 itibarıyla 1.000.773 nüfusa sahiptir. Ege Bölgesi’nde, topraklarının küçük bir kısmı Akdeniz Bölgesi içine giren, Ortaca, Dalaman, Köyceğiz, Fethiye, Marmaris, Milas, Datça ve Bodrum gibi tatil yöreleri ile ünlü bir yerleşim yeridir.

Ölüdeniz Ege mi akdeniz mi?

Muğla ilinin Fethiye ilçesine bağlı olan Ölüdeniz, Ege Bölgesi’nde yer alır. Fethiye’ye 12 kilometre uzaklıkta bulunan Ölüdeniz ‘in doğusunda Seydikemer, kuzeybatısında Dalaman, güneyinde Akdeniz ile komşudur. Teke Yarımadası’nda yer alan Ölüdeniz ‘e Fethiye’den çamlar arasında virajlı yollardan geçerek ulaşılır.

Fethiye Eskiden nereye bağlı?

Cumhuriyetin kurulmasıyla beraber Muğla İline bağlanan ilçenin ismi 1934 yılında;1913 yılında Şam’dan havalanarak bir süre sonra Teberiye yakınlarında uçağı düşürülerek şehit olan ilk pilotlarımızdan Fethi Bey’in ismi anısına Fethiye olarak değiştirilmiştir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *