Dim Çayı Alanya Nasıl Gidilir?(Çözülmüş)

DİM ÇAYI‘NA NASIL GİDİLİR? Araba ile gitmek isterseniz, Alanya‘nın ilçesindeki sahil yolu üzerinden Gazipaşa-Mersin yolundan ulaşabilirsiniz. Otobüs ile gitmek için, Alanya merkezden Dim Çayı‘na giden otobüsleri kullanabilirsiniz. Ankara’dan gitmek isteyenler, Konya-Seydişehir-Akseki- Kızılağaç yolunu kullanabilir.

Dim Çayı giriş ücreti ne kadar?

Dim Çayı ve Piknik Alanına herhangi bir giriş ücreti bulunmamaktadır. Dim Mağarasına girecekseniz eğer giriş ücretlidir. 2020 yılı girirş ücreti 20 tl’dir.

Dim çayında nerede kahvaltı yapılır?

Seçenek çok olunca karar vermekte biraz zorlanabilirsiniz. Göl Piknik, Köprübaşı Piknik, Pınarbaşı Restaurant, Ada Piknik, Beyaz Saray Piknik Restaurant, Panorama Piknik, Kervansaray Piknik gibi birçok tesis bulunuyor burada.

Dim çayında yüzülür mü?

Siz çayınızı yudumlar veya yemeğinizi yerken altınızdan akan su sizi rahatlatıyor. Dim Çayı etrafında bulunan bazı restaurantlarda kendi alabalığınızı tutmanız mümkün. Ayrıca çaydan geçen su kullanılarak oluşturulmuş yapay havuzlarda yüzme imkanı sağlayan bazı işletmeler var ve bu noktalar oldukça kalabalık olabiliyor.

Dim çayında nerede yüzülür?

Tosmur’da denize ulaşan Dimçayı’nın her iki tarafında da Baraja ve Baraj Gölüne ulaşan asfalt yol vardır. Özel araçla ulaşım sağlayacaksanız çayın istediğiniz tarafından gidebilirsiniz. Barajın altında yer alan köprüden karşıya geçmek mümkündür. Yine Dim Baraj Gölünün sonunda da köprü bulunmaktadır.

You might be interested:  Ankara Antlaşması Hangi Cephede?(Çözülmüş)

Dim Çayı gece kaça kadar açık?

Giriş Ücretleri (2021) Haftanın 7 günü açık olan bu tesis en kalabalık olduğu sezonlarda Sabah 08:00 gibi kapılarını açıp akşam 23:00’de kapatıyor. Dim çayı için giriş ücreti bulunmuyor, ancak Dim mağarası için giriş ücreti 25 TL ‘dir.

Dim mağarası giriş ücreti ne kadar?

Dim Mağarası Giriş Ücreti (2020) Dim Mağarası giriş ücreti yetişkinler için 18 TL’dir.

Dim Cayinda ne yapilir?

Çaydan akan su kullanılarak yapılmış yapay havuzlarda yüzme imkanı elde edebilirsiniz. Kayarak havuza atlama olanağını sağlayan işletmeleri de mevcuttur. Dim Çayı ‘nın barajının üst kısımlarında rafting yapabilir, dağ bisikleti etkinliğine katılabilir veya sevdiklerinizle bir etkinlik organize edebilirsiniz.

Dim Çayı su kaç derece?

Yerli halk ve turistler sahilleri doldururken, Dim Çayı da en çok tercih edilen yerlerin başında geliyor. Su sıcaklığının 8 derece ölçüldüğü Dim Çayı ‘na gelenler su parkları ve dinlenme merkezlerinde serinliyor.

Alanya Dim Çayı arası kaç kilometre?

Ulaşım. Alanya ‘nın doğusunda yer alan Dim Çayı, 12 mahalleyi içine almaktadır. Çay ‘a paralel asfalt yol bulunduğu için çay boyunca özel araç ile ilerlemek mümkündür. Dim çayı ile Alanya merkez arası 21 km ‘dir.

Dim cayi kac km?

Her Gün 08:00 – 24:00 Arası Hizmet Vermekteyiz.

Alanya Alara Çayı nerede?

Antalya’nın Gündoğmuş ilçesine bağlı Köprülü beldesindeki dağların eteklerinde doğan Alara Çayı Alanya ‘nın Okurcalar beldesindeki Boztepe köyü yakınlarında denize dökülür. Nehir 82 km uzunluğundadır. Orta Toroslar üzerinde yer alan 2647 metre yüksekliğindeki Kuşak dağı ve Akdağ çevresinde doğar.

Dim Çayı hangi mahallede?

Dimçayı Mahallesi Antalya ilinde yer almakta olup, Kestel(Çamyolu) semtinde bulunan Dimçayı Mahallesi Alanya ilçesine bağlıdır. Dimçayı Mahallesi haritası konumu ise 36° 31′ 34.4676” Kuzey ve 32° 3′ 32.2416” Doğu gps koordinatlarıdır.

You might be interested:  Istanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Nerede?(Doğru cevap)

Dim Çayına hangi otobüs gider?

– 2 numaralı otobüs 25 metreli yol üzerinden geçmektedir. – 4 numaralı otobüs Alanya Kalesine çıkmaktadır. – 10 numaralı otobüs Dimçayı na gitmektedir. – 202 numaralı otobüs ile fakülteye gidilebilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *