Bodrum Da Yangın Nerede Çıktı?(Mükemmel cevap)

Bodrum’da çıkan yangın nerede?

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Yalıkavak Mahallesi Dirmil Mevkii ile Gökçebel Mevkiisi arasında bugün saat 21.00 sıralarında elektrik tellerinden çıkan kıvılcımların kuru otları tutuşturması ile başlayan yangın şiddetli rüzgarın etkisi ile hızla büyüdü.

Bodrum’da yangın söndürüldü mü?

Muğla’nın Bodrum ve Milas ilçelerinde orman yangını çıktı. Bodrum ve Milas’taki yangınlar ekiplerin havadan ve karadan müdahalesiyle kontrol altına alınıp söndürüldü.

Milastaki yangın nerede?

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Bafa Mahallesi Danışment ormanlarında çıkan yangın yaklaşık üç saat süren uğraşın sonunda kontrol altına alındı. Yangın söndürme çalışmalarına köylüler ve orman işçileriyle birlikte madencilik şirketinde çalışan işçiler de müdahale etti.

Muğla’da yangın nerede?

Muğla ‘nın Ula ilçesindeki ormanlık ve zeytinlik alanda çıkan yangında bir hektar alan zarar gördü. Çıtlık Mahallesi’nde ormanlık ve zeytinlik alanda başlayan yangın rüzgarın etkisiyle kısa sürede yayıldı. İhbar üzerine bölgeye 5 arazöz, çok sayıda orman işçisi ve itfaiye ekibi sevk edildi.

Uşak’ta yangın nerede?

Uşak ‘ ta tekstil fabrikasında çıkan yangın, ekiplerin yaklaşık 6 saatlik çalışması sonucu söndürüldü. Uşak Organize Sanayi Bölgesi’nde bir tekstil fabrikasında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Bucak’ta yangın nerede?

Burdur’un Bucak ilçesine bağlı Çobanpınarı köyünde başlayan orman yangını Karaseki köyünün Özkaraseki Mahallesi’ne sıçrayınca evler boşaltıldı. Kızılca, Narağacı, Gökalan ve Kargı köyleri de yangının sıçrama tehlikesine karşı tahliye edildi.

You might be interested:  Ato Congresium Ankara Nerede?(Soru)

Muğla Milas’taki yangın söndürüldü mü?

Muğla ‘nın Milas ilçesinde bugün akşam saatlerinde çıkan orman yangını, karadan ve havadan yapılan müdahale sonucu söndürüldü. Havadan ve karadan müdahale ile alevler yaklaşık 2 saatte söndürüldü.

Marmaris yangını kaç gün sürdü?

İçmeler kara yolu üzerindeki Armutalan Mahallesi Siteler mevkisinde 29 Temmuz’da çıkan, 9 gün süren ve 135 yapının zarar gördüğü yangında yanan ağaçların kesimine başlandı.

Muğla hangi şehirde?

Muğla, Türkiye’nin bir ili ve en kalabalık yirmi dördüncü şehri. 2020 itibarıyla 1.000.773 nüfusa sahiptir. Ege Bölgesi’nde, topraklarının küçük bir kısmı Akdeniz Bölgesi içine giren, Ortaca, Dalaman, Köyceğiz, Fethiye, Marmaris, Milas, Datça ve Bodrum gibi tatil yöreleri ile ünlü bir yerleşim yeridir.

Termik santral yanarsa ne olur?

Uzmanlar termik santralde olası bir yangının patlamaya neden olmayacağını ancak santralin kullanılamaz hale geleceğini belirtiyor. Bu da elektrik kesintileri yaşanacağına işaret ediyor. Kömürle çalışıyor olmasının patlama sıkıntısı yaratmayacağı yapılan açıklamalar arasında.

Milas nasıl bir yer?

Milas; Ege Denizi’ne kıyısı olan sakin ve şirin bir Ege ilçesidir. Doğal güzelliği, tarihî dokusu ve mavi ile yeşilin eşsiz harmanı sayesinde ziyaretçilerin gönüllerini fethetmektedir. İklimi de tipik bir Akdeniz İklimi olduğundan yılın büyük bir bölümünde ziyaret edilebilecek bir yerdir.

Muğla’ya kim geldi?

Osmanlı Dönemi. 1424’te Menteşe’nin Osmanlı sancağı oluşunu izleyen yıllarda, ilimizi Osmanlı Sultanı Kanuni Sultan Süleyman ziyaret etti. Rodos adasını almak üzere 16 Haziran 1522 tarihinde İstanbul’dan yüz bin kişilik ordu ile Menteşe iline hareket eden Kanuni, 23 Temmuz 1522 günü Muğla ‘ya geldi.

Denizli’de Nerede Yangın Var?

Denizli ‘nin Buldan ilçesine bağlı Türlübey Mahallesi’nde dün 13.30 sıralarında başlayan orman yangını Büyükşehir İtfaiyesi ve orman ekipleri gece saatlerinde alevleri kontrol altına almıştı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *