Antalya Yı Kim Yaktı?(En iyi çözüm)

Manavgat’taki orman yangınını çıkaranın ise 12 yaşındaki M.A.T. olduğu savcılık tarafından tespit edildi. Gözaltına alınan ve 2 Ağustos’ta Manavgat Adliyesi’ne çıkarılan 12 yaşındaki çocuk, ifadesinde ormanı kendisinin yaktığını kaydetti.

Antalya Manavgatı kim yaktı?

Antalya ‘da Akseki ve Manavgat orman yangınlarını çıkardığı iddiasıyla tutuklanan Ali Y.’yi kız arkadaşının kaydettiği ses kaydı ele verdi. Kayıtlarda Ali Y.’nin, “Benzinle döke, döke, yaka yaka gittim” demesi dikkat çekti.

Antalya ormanları kim yaktı?

Manavgat Cumhuriyet Savcılığının yürüttüğü soruşturmada, Antalya ‘da Akseki ve Manavgat orman yangınlarını çıkardığı iddiasıyla tutuklanan Ali Y’yi, kız arkadaşının kaydettiği ses kaydının ele verdiği ortaya çıktı. Kayıtlarda Ali Y’nin, “Benzinle döke, döke, yaka yaka gittim” demesi dikkat çekti.

Manavgat yangını kontrol altına alındı mı?

Altınkaya Mahallesi’nin Zerk mevkisindeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine Antalya Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri bölgeye sevk edildi. 2 helikopterle havadan, 5 arazözle karadan müdahale edilen yangın, kontrol altına alındı.

Manavgat yangını yakanlar yakalandı mı?

Antalya’nın Manavgat ilçesinde, Sorgun ormanında 3 yeri ateşe verip, 4’üncü yeri de yakmaya çalıştığı sırada orman görevlileri ve jandarma tarafından yakalanan S.K. gözaltına alındı.

Manavgat yangını ne kadar alan yandı?

Antalya’da 58 bin hektar alan yandı Yangında ağaçların yanı sıra insanların hayatını kaybettiğini, hayvanların, evlerin yandığını, tabiattaki varlığın yok olduğunu anımsatan Dikici, “Önce Manavgat ‘ta, ardından Akseki’de başlayan ve bölgedeki ilçeleri de içine alan yangında 58 bin hektar ormanlık alanımız yandı.

You might be interested:  Mazot Ne Kadar Istanbul?(Doğru cevap)

Manavgat yangını kaç gün sürdü?

Yangınlar, Antalya’nın Manavgat, Akseki, Gündoğmuş, İbradı ve Alanya sınırlarında 21 farklı noktada günlerce sürdü, bu ilçelerdeki 59 mahalle büyük zarar gördü. 220 saat süren mücadele sonrasında 6 Ağustos günü saat 15.30’da kontrol altına alınan büyük yangında soğutma çalışmaları devam ediyor.

Osmaniyede yangin nerede?

Aşağı Karderesi köyü yakınlarındaki ormanlık alanda bilinmeyen nedenle başlayan yangın, rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüdü. Yangına söndürme helikopteri, arazöz ve itfaiye araçlarıyla müdahale edildi. Ekiplerin 1 saat süren çalışması sonucu yangın kontrol altına alındı.

Bodrumda yangın nerede?

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Çiftlik Köyü Alazeytin Mevkii’nde bugün öğle saatlerinde başlayan orman yangını bölgede korku ve paniğe neden oldu. Şiddetli rüzgar nedeniyle alevler Gökova’ya doğru ilerlerken yangına müdahale eden vatandaşlar ve köylüler alevlerin içinde kaldı ve can pazarı yaşandı.

Antalya yangını kontrol altına alındı mı?

Palamut Mahallesi’nde yerleşim yerleri ve seraların yakınındaki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevler rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı. Ekiplerin havadan ve karadan yaptığı yoğun müdahale sonucu yangın kontrol altına alındı.

Manavgat yangını Sonduruldu mu?

YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ Manavgat ilçesi Sarılar Mahallesi’nde çıkan orman yangınına Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ve Manavgat Belediyesi arazözleriyle karadan, 1 uçak ve 3 helikopterle havadan müdahale edildi. Yangın, yaklaşık 1 saatlik çalışmayla kontrol altına alındı.

Antalya yangını söndü mü?

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy da ” Antalya, Bodrum ve Marmaris’te orman yangınları söndürüldü.” açıklamasında bulundu. Türkiye’nin yaklaşık 11 gündür savaştığı alevler sonunda büyük ölçüde söndürüldü.

Ormanı yakan kişiler yakalandı mı?

Adana’da ormanı yaktığı öne sürülen iki kardeş biri esnaf tarafından diğeri ise polis tarafından kovalama sonrası yakalandı. Olay, merkez Çukurova ilçesi, Adnan Menderes Bulvarında meydana geldi. Daha sonra otomobil ile geçin bir kişi de Demir’e orman yakıldığını söyledi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *