Antalya Lara Hangi Ilçede?(Soru)

Türkiye’nin en büyük plajlarını arasında yer almakta olan Lara Plajı Antalya‘nın Serik ilçesinde yer almakta. Bununla birlikte Lara Plajının konumu Antalya‘nın merkezine on sekiz kilometrede bulunmaktadır. Lara Plajı Antalya‘nın güneydoğusunda yer almaktadır.

Antalyanın Lara semti hangi ilçesine bağlı?

Antalya – Lara 36.855209 enlem ve 30.860081 boylamda yer almaktadır. Muratpaşa ilçesine bağlıdır. Antalya – Lara haritası Antalya ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Antalya – Lara posta kodu 07230.

Antalya Lara nerelere gidilir?

Lara ‘da gezilecek yerler

 • Düden Şelalesi0. Lara ‘nın gözde ziyaret noktaları arasında ilk sıralarda gelen Düden Şelalesi, tüm yıl boyunca serin.
 • Altınkum Plajı0.
 • Perge Antik Kenti0.
 • Kaleiçi0.
 • Tarihi Saat Kulesi0.
 • Aya Yorgi Kilisesi0.
 • Hadrian Kapısı0.
 • Mermerli Plajı0.

Lara Plaji hangi mahallede?

Lara Marina Plaj 36.847809 enlem ve 30.802691 boylamda yer almaktadır. Semt/ Mahalle olarak Güzeloba Mh. ve Muratpaşa ilçesine bağlıdır. Lara Marina Plaj haritası Antalya ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir.

Antalyaya hangi şehirler yakın?

Güneyinde Akdeniz, batısında Muğla, kuzeyinde Burdur ve Isparta, kuzeydoğusunda Konya, doğusunda ise Karaman ve Mersin illeri vardır.

Lara Antalyanin neresi?

Türkiye’nin en büyük plajlarını arasında yer almakta olan Lara Plajı Antalya’nın Serik ilçesinde yer almakta. Bununla birlikte Lara Plajının konumu Antalya’nın merkezine on sekiz kilometrede bulunmaktadır. Lara Plajı Antalya’nın güneydoğusunda yer almaktadır.

You might be interested:  Mall Of Istanbul Sahibi Kim?(Çözünme)

Antalya Lara nasıl bir yerdir?

Şehir Hakkında; Antalya ‘nın en güzel ve hızla gelişmekte olan bölgesi Lara, hem plajı hem de muhteşem doğasıyla fazla ilgi görmektedir. Şehir merkezine oldukça yakın bir konumda yer alması ve bölgede konaklama seçeneklerinin çok fazla olması da, etkileyici bir özelliğidir.

Türkiye’de Lara neyi var?

Antalya’nın Su Perisi Lara ‘da Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler

 • Altınkum Plajı İncecik altın gibi kumları sayesinde bu ismi almış olan Altınkum, Lara Plajı olarak da bilinir.
 • Düden Şelalesi.
 • Perge Antik Kenti.
 • Antalya Kaleiçi.

Antalya Kundu nedir?

istanbul’un tümünde bulunan kadar beş yıldızlı otel barındıran antalya köyü. hali vakti yerinde orta yaşlı erkeklerin iş gezisi bahanesiyle tatlı kaçamaklarını gerçekleştirebilecekleri bir köydür. bol miktarda slav barındırır. babamın doğduğu yer olup olup gayet antalyalı bir köydür.

Lara plajı ücretli mi?

Lara Plajı ‘nın denizi oldukça berrak ve sakindir. Bunun yanı sıra pürüzsüz bir kuma sahip olan Lara Plajı yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettikleri plajlar arasında yer alıyor. Lara Plajı Ücretli mi? Antalya’nın Serik ilçesinde bulunan Lara Plajına girişler ücretsizdir.

Lara Altınkum plajı nerede?

Lara Plajı, Antalya ilinde Serik ilçesinde bulunan Halk Plajıdır. Lara kelimesi Hititler’in kullandıkları dilde kum anlamına gelmektedir. Kumsal ismini buradan almaktadır. Lara plajı kumsallarının genişliği ve ince kum( altınkum ) varlığı ile tanınan bir plajdır.

Antalya merkez Lara plajı arası kaç km?

Antalya Şehir Merkezine Mesafe: 12 km.

Alanya hangi illere yakın?

Antalya Körfezi’nin doğu kıyısındaki Antalya-İçel Karayolu üzerine kurulu olan ilçenin merkezi, il merkezine 137 km uzaklıktadır. Şehir merkezinin doğusunda yer alan Alanya; Manavgat, Gazipaşa ve Gündoğmuş ilçelerine komşudur. Kuzeydoğusunda ise Karaman ve Konya illerine sınır komşusudur.

You might be interested:  Antalya Havalimanından Sideye Nasıl Gidilir?(Çözülmüş)

Türkiye haritasında Antalya nerededir?

Antalya ili Türkiye ‘nin güneyinde bulunan Akdeniz Bölgesinin batı kesiminde yer almaktadır. Kuzeyinde Isparta, kuzeydoğusunda Konya, doğusunda Karaman ve Mersin, batısında Muğla ve kuzeybatısında Burdur illeriyle de komşudur.

Antalya merkez hangi semt?

Muratpaşa, Antalya ‘nın merkez ilçesidir. İlçe, yıl boyunca milyonlarca ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *