Antalya Kapuz Kanyonu Nerede?

Kapuz Kanyonu neresi?

Kapuz Kanyonu Nerededir? Akdeniz Bölgesinde yer almakta olan Kapuz Kanyonu Antalya iline bağlıdır. Antalya şehir merkezine yaklaşık olarak 10 km mesafede olan kanyon, Konyaaltı beldesine bağlı olan Aşağıkaraman Mahallesinde bulunur. Gidiş güzergahında yer alan toprak yol çok iyi durumdadır.

Kapuz Kanyonu Antalya arası kaç km?

Kapuz Kanyonu ‘nun turizme açılmasını destekliyoruz ve istiyoruz. Antalya merkeze 10 kilometre uzaklıkta bu bizim için büyük avantaj. Turizm çeşitliliği açısından da burası çok önemli.

Kapuz Kanyonu hangi ilçede?

Turizmin başkenti Antalya’nın şehir merkezine 10 km mesafede bulunan Konyaaltı ilçesi Aşağıkaraman Mahallesi sınırlarındaki Kapuz Kanyonu, doğal güzelliği ile görenleri büyülüyor. Bölge sakinlerinin ‘Keşfedilmemiş cennet’ olarak adlandırdığı kanyon çok az kişi tarafından biliniyor.

Antalya karpuz koyu nerede?

Konyaaltı ilçesinde Aşağıkaraman Mahallesi sınırlarındadır. Yöre Halkı tarafından hafta sonları piknik yaptığı, botla gezintiye çıktığı, yüzdüğü bir yerdir. Şehrin Kalabalığından, gürültüsünden uzaklaşmak isteyenlerin vazgeçemeyeceği bir yerdir.

Kapuz kanyonunda ne yapilir?

Kanyon Kenarında doğal bir gölet bulunmaktadır. Yüzmek isteyen ziyaretçilerin bilgisine içerisinde, su yılanı, yengeç ve çok sayıda balık bulunmaktadır. Kanyonun sonunda küçük şelaleler bulunmaktadır. Şelaleleri görmeye kanoyla ya da yürüyüş yaparak kanyonun sonuna gidip görebilirsiniz.

Göynük Kanyonu ne yapilir?

Göynük kanyonu, doğa ile iç içe; yürüyüş, zipline ve body rafting gibi etkinliklere katılıp, eğlenceli anlar geçirebileceğiniz bir yerdir.

You might be interested:  Ankara Yaşamkent Nereye Bağlı?(Çözülmüş)

Kapuz kanyonunda yüzülür mü?

Bölge sakinlerine göre, suyun kimi yerlerde derinleştiğini kimi zaman ise bel hizasında olduğu ve kanyon ağzında ise doğal gölet olduğunu belirtiliyor. Plaj olarak kullanılan gölet, yaz aylarında yüzmek için kullanılan bir tercih olarak biliniyor.

Kanyonda yüzülür mü?

Kanyonda yüzülür mü? Evet her sene yüzen çok insan var ama içerisinde su yılanı, yengeç, çok sayıda balık var. Korkmazsanız yüzebilirsiniz. Kanyonun sonunda küçük şelaleler var, ister kanoyla ister yürüyerek kanyonun sonuna gidip şelaleleri görebilirsiniz.

Güver kanyonuna nasıl gidilir?

Antalya çıkışında Korkuteli sapağından 7 km sonra (Antalya-Korkuteli Karayolu) gelen döner kavşakta (Antalya yönünden geldiğinizde) “ Güver Uçurumu” tabelasını göreceksiniz. Bu kavşaktan geri dönerek yan yola girip “Düzler Çamı Milli Parkı” girişinden girmeniz (açıksa)gerekmektedir.

Aşağıkaraman köyü nereye bağlı?

Aşağıkaraman Köyü Haritası Konyaaltı ilçesine bağlıdır. Aşağıkaraman Köyü haritası Antalya ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Aşağıkaraman Köyü posta kodu 07070. Aşağıkaraman Köyü GPS koordinatları 36° 54´ 42.0156″ ve 30° 34´ 21.9468″.

Antalya aşağıkaraman Köyü Antalya arası kaç km?

Aşağıkaraman Köyü bağlı olduğu Konyaaltı ilçe merkezine 12 kilometre mesafe uzaklıktadır. Aşağıkaraman Köyü Antalya şehir merkezine mesafesi ise yaklaşık 13 kilometredir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *