Ankara Posta Kodu Ne?(Soru)

Ankara ilinin posta kodu nedir?

Posta kodları gönderilen postaların adresler üzerine varışlarını hızlandırır. Adresin bir parçası olan posta kodları harf ve rakamlardan oluşur. Her ülkenin, farklı şekillerde posta kodları bulunur. Ankara ilinin posta kodu 06000’dır.

ZIP ve posta kodu nedir?

ZIP Code (İngilizce: Zone Improvement Plan code ) veya ZIP kodu, Amerika Birleşik Devletleri Posta Servisi (USPS) tarafından kullanılan bir posta kodudur. 1963’te beş basamaklı posta kodu olarak kullanılmaya başlanan sistem, 1983’te dokuz basamaklı ZIP +4 kodu haline geldi.

Posta kodu nedir nasıl yazılır?

Posta kodu nedir nasıl yazılır? Her il için belirlenmiş olan 5 hanenin ilk iki hanesi sıklıkla kullanılan posta kodudur. İlk iki hane dışındaki devam eden üç hane ise ilçelerin ve mahallelerin posta kodu olarak bulunur. Örneğin; İstanbul’un posta kodu 34000’dir.

06930 posta kodu neresi?

Ankara Sincan Mahalleleri Posta Kodları Bu mahallerin tümünde, ortak olarak, 06930 numaralı posta kodu kullanılmaktadır.

ZIP or Postal Code ne demek?

Postal Code, posta kodu demek ve bu alanı ikamet ettiğiniz bölgeye göre posta kodunuzla doldurmanız gerekiyor. POSTA KODU NEDİR? Zip kodu sadece eyaleti olan ülkelerde bulunuyor. Bu da demek oluyor ki Türkiye için zip kodu yoktur.

Türkiyenin posta kodu nedir?

Türkiye ‘ nin posta kodu ise: 38000’dir. Posta kodunun yanı sıra aynı zamanda ülkelerin özel alan kodu da bulunmaktadır. Türkiye ‘ nin alan kodu ise +90 olarak kullanılmaktadır.

You might be interested:  Elektrikler Ne Zaman Gelecek Istanbul?

Izmir bornova posta kodu ne?

Türkiye’de Posta kodları, 5 hanelidir, ilk iki hanesi Trafik plaka kodlarından, kalanı ilin ilçesindeki yeri gösterir.

Türkiye kodu nasıl yazılır?

Daha sonra ülke kodu girilir ve sonrasında ‘sıfırsız’ olmak üzere alan kodu ve numara çevrilir. + 90 216 555 55 55 yazılarak, Türkiye içi dahil dünyanın her yerinden bu numaraya ulaşılabilir. İşte bu nedenle, daha telefon numaralarını ilk kez kaydederken, +│90 Alan Kodu │Sıfırsız Numara olarak düzenlemelisiniz.

06590 Nerenin posta kodu?

Posta Kodu – 06590 – Cebeci – Türkiye Posta Kodu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *