Ankara Elektrik Aboneliği Nerede Yapılır?(Soru)

Ankara Enerjisa’da abonelik işlemlerini halletmek için Sıhhiye’de bulunan hizmet binasını kullanabilirsiniz. Enerjisa Sıhhiye Hizmet Binası, Hanımeli Sokak’tadır ve Ankara Metrosu Sıhhiye Durağı’na çok yakındır.

Elektrik aboneliği nasıl yapılır Ankara?

Ankara EDAŞ elektrik aboneliğini başlatmak için ilgili kuruma tamamlanan belgelerle gitmek gerekir. Bu belgelere dair detaylı bilgi ve Ankara Enerjisa telefon numarası 444 4 372’dir. İlgili kuruma müracaat sonrasında incelenen belgelerle birlikte elektrik sağlamaya dair süreç başlatılır.

Ankara elektrik Aboneliği Nasıl Kapatılır?

Evinizi ya da iş yerinizi tahliye etmeye karar verdiğinizde gerekli belgeleri toplayıp Enerjisa Başkent’ya abonelik iptal başvurusunda bulunabilirsiniz. Evinizin/İş yerinizin elektriğinin kapatma talimatını, başvuru yaptığınız tarihten itibaren 14 gün sonrasına kadar verebilirsiniz.

Enerjisa abonelik nereden yapılır?

Enerjisa Elektrik abonelik başvurusu nereye yapılır? Elektrik abonelik başvurunuzu Enerjisa ile yapacaksanız, Enerjisa ‘nın hizmet verdiği illerde bulunan Enerjisa abone merkezlerinden yani müşteri merkezlerinden başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Enerjisa abonelik başvurusu nasıl yapılır?

Hizmet noktalarımızda yapacağınız işlemlerinize öncelik verilmesi için Enerjisa Online Hizmetler Merkezinden, Enerjisa Mobil uygulamamızdan ya da 444 4 372’den randevu alın. Sizin için en uygun gün ve saati seçtikten sonra randevu bilgileriniz size SMS ya da e-posta olarak gelecektir.

You might be interested:  Antalya Dan Ne Alınır?(EN iyi 5 ipucu)

Ankara elektrik Aboneliği internetten yapılır mı?

Evinize elektrik bağlıysa ama aboneliği üzerinize almak istiyorsanız yapmanız gereken oldukça basit: İnternetten abonelik işlemlerinizi yaptırabiliriz.

Ilk elektrik aboneliği internetten yapılır mı?

E-devlet üzerinden artık elektrik aboneliği yapılabilecek. Ticaret Bakanlığı tarafından geliştirilen proje ile artık e-devlet üzerinden elektrik aboneliği başvurusunda bulunabileceksiniz. 18 Şubat 2019 tarihinden yıl sonuna kadar devam edecek olan abonelik işlemlerini e-devlet şifrenizle çözebileceksiniz.

Elektrik aboneliği iptali nereden yapılır?

Aboneliğinizi iptal etmek için görevli tedarik şirketlerinin müşteri hizmet merkezlerine bizzat başvuru yaparak veya eğer görevli tedarik şirketinin online abonelik iptal hizmeti bulunuyorsa online olarak iptal başvurusunda bulunabilirsiniz.

Elektrik Aboneligi kapatmak icin ne gerekli?

Elektrik şirketleri genellikle abonelik iptali için aşağıdaki bilgi ve belgeleri ister:

  1. Nüfus cüzdanı
  2. Abone ya da tesisat numarası
  3. Banka hesabınızın IBAN numarası
  4. Sayaçtan okunan son endeks (zorunlu değil)

Elektrik aboneliği iptali ne kadar sürer?

Kapatma talimatı için abonelik iptali başvurusu esnasında en geç 2 hafta sonrasına kadar bir tarih belirlenir. Eğer bir tarih belirtilmez ise genellikle en geç 3 gün içerisinde kapatılır.

Mamak elektrik aboneliği için nereye başvurulmalı?

Abidinpaşa Tıp Fakültesi Caddesi’ndeki Enerjisa Mamak İşlem Merkezi’nde elektrik abone açma-kapama işlemleri, fatura tahsilatları, internet, doğalgaz, telefon, su gibi tüm fatura işlemleri yapılabilecek. Yine merkezde ilerleyen günlerde işlemler randevu sistemiyle yapılacak.

Kiracının elektrik aboneliği ne kadar?

Bunlardan yola çıkarak kiracı elektrik aboneliği güvence bedelleri, konut abonelikleri için kW başına 29,8TL, ticarethaneler için ise 84,8 TL’dir. Buradan yola çıkarsak, konutlar için en düşük güvence bedeli 149, ticarethaneler için ise en düşük 424 TL’dir. kW başına belirlenen bedeller her yıl değişmektedir.

Elektrik aboneliği internetten yapılır mı?

Başvurunuzu dijital kanallar üzerinden yapmak isterseniz; Online İşlem Merkezimiz veya mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz. Online İşlem Merkezimiz üzerinden aboneliğinizi hızlıca yapmak için buraya tıklayabilir, mobil uygulamalarımızı (iOS – Android) linklerinden indirebilirsiniz.

You might be interested:  Istanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi Nerede?(Doğru cevap)

Yeni taşındığım evin elektriği nasıl üzerime geçirebilirim?

İlk olarak, en kısa zamanda, bir elektrik şiketini başvurup yeni eviniz için kendi adınıza elektrik sözleşmesi yapmalısınız.

  1. Elektrik kesikse, bir yetkilinin sayacınızı açması gerekmektedir.
  2. Elektrik açıksa, usulsüz kulllanım yapmamak için, elektrik sözleşmesi yaparak faturayı kendi adınıza ödemeye başlamalısınız.

Elektrik aboneliği ne kadar 2020?

2020 yılında yapılan zamlar ile birlikte elektrik abonelik ücretleri aşağıdaki gibidir: Mesken için güvence birim bedeli 33 TL/kW, 6 kW için 198 TL, Ticarethane ve Sanayi için güvence birim bedeli 93,7 TL/kW, 9 kW için 843 TL, Tarımsal sulama, aydınlatma ve diğerleri için güvence birim bedeli 44,5 TL/kW.

Elektrik aboneliği e devletten yapılıyor mu?

e – Devlet Kapısı ile 81 ilimizde bulunan 21 elektrik görevli tedarik şirketlerinin serbest olmayan tüketiciler ile son kaynak tedariki kapsamındaki tüketicilere sunduğu bilgilendirme hizmetlerinin yanı sıra abonelik ve fesih başvuru hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *