Altınköy Ankara Nasıl Gidilir?(Soru)

Ankara ilinin Altındağ ilçesinde bulunan müzeye diğer ilçelerden otobüs ile gitmek mümkündür. Kızılay, Sıhhiye ve Ulus gibi birçok bölgeden otobüse binerek bu turistik köye ulaşmak mümkündür. Her ilçeden farklı numaralı otobüslerle aktarma derdi olmadan Altınköy Açık Hava Müzesi’ne gidilebilir.

Altınköy Ankara’nın hangi semtinde?

Adres: Beşikkaya Mahallesi, Altındağ/ Ankara, 2044/1. Sk. Nasıl Gidilir: Altındağ ilçesinin Beşikkaya mahallesinde yer alan Altınköy Açık Hava Müzesi, oldukça merkezi bir yerdedir diyebiliriz.

Ulustan Altinkoye nasil gidilir?

Karapürçek Mahallesi sınırları içinde bulunan Altınköy Müze’sine Kızılay’dan, Sıhhiye’den, Ulus ‘tan geçen 312, 312-1, 321-6 no’lu otobüslere binmelisiniz.

Altınköy Açık Hava Müzesi nasil gidilir?

Ankara’nın merkezi noktalarından birçok minibüs ve EGO olarak adlandırılan belediye otobüsleri aralıklı seferlerle buraya yolcu taşımaya devam ediyor. 312, 321 gibi otobüs hatları sizi direkt olarak müzenin önüne kadar getirecektir. Arabanızla gelecekseniz de Altındağ’ın Beşikkaya Mahallesi’ne gelmeniz yeterli.

Altınköy Açık Hava Müzesi nde neler var?

Ortalıkta kazlar, tavuklar, inekler, koyunlar geziniyor. Özellikle çocuklar için dikkat çeken hoş bir mekan karşılıyor sizi. Müze köye girdiğinizde karşınıza köy meydanı çıkıyor. Köyün okulu, camisi, kahvesi, berberi (ayrıca sünnetçisi de oluyor), fırını,kalaycı, demirci ve bakkalı da bu meydanda bulunuyor.

Altınköy Açık Hava Müzesi hangi otobüs?

321-6, Altindag bölgesinde bulunan Altınköy Açık Hava Müzesi konumuna giden son Otobüs aracıdır.

Altınköy kaç metrekare?

500 dönümlük bir arazi içerisinde yer alan Altınköy Açık Hava Müzesi; köy kahvesi, muhtarlık, ahırlar, bahçeler ve geleneksel Türk tipi köy evleriyle, tamamen bir köy hayatı yansıtacak şekilde kurulmuştur.

You might be interested:  Istanbul Ticaret Odası Bursu Ne Kadar?(Çözünme)

Altınköy giriş ne kadar?

Köye giriş ücreti öğrenciler için 2 TL olurken tam bilet 7 TL olmaktadır. Müze kart burada kullanılmıyor. Giriş yaptıktan sonra köy kahvesi ve camisi gibi mekanlara ücretsiz olarak girilebiliyor.

Urla altınköy e nasıl gidilir?

Buraya gelmek için öncelikle İzmir Urla ilçesine ulaşmalısınız. Toplu taşıma ile gelecekseniz 734, 736, 761, 984 numaralı otobüsler ile buraya ulaşım sağlayabilirsiniz ve Altınköy Çiftlik Evleri Sitesinden bu plaja giriş yapabilirsiniz.

Altınköy ne zaman açılıyor?

Altınköy 15 Mart’ta açılıyor. 15 Mart’tan itibaren ekime ve üretime başlayacak olan Altınköy, bu tarihten itibaren ziyaret edilebilecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *